Sobota, 6. jún 2020
Jasno  16,8 °C
Mimoriadne správy

Prezidentské voľby v Bielorusku pandémia neohrozí, uskutočnia sa podľa plánu v lete

 Webnoviny   4. máj 2020  29
Prezidentské voľby v Bielorusku pandémia neohrozí, uskutočnia sa podľa plánu v lete

4.5.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentské voľby v Bielorusku sa budú konať v lete podľa plánu, a to aj napriek pandémii koronavírusu. Oznámil to bieloruský líder Alexander Lukašenko.

Viac o téme: Koronavírus


Prezident, ktorý vládne v bývalej sovietskej republike železnou rukou už viac než štvrťstoročie, v pondelok povedal, že bieloruská ústava neumožňuje odloženie hlasovania.

Dátum nie je známy


Lukašeko vyhlásil, že voľby sa uskutočnia "určite v lete", nezmienil však žiadny konkrétny dátum. Autoritársky prezident potláča v krajine opozíciu aj nezávislé médiá a očakáva sa preto, že si hladko zabezpečí ďalší mandát.

Bielorusko nezaviedlo žiadne obmedzenia na zastavenie šírenia nového vírusu. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyzvala krajinu, aby zakázala verejné podujatia, keďže prípady koronavírusu tam prudko stúpli.

Krajina v bežnom režime


Lukašenko však napriek tomu trvá na tom, že nezruší ani oslavy 75. výročia porazenia nacistického Nemecka naplánované na 9. mája.

Lukašenko vytrvalo odmieta obavy týkajúce sa nového vírusu a obmedzujúce opatrenia zavedené inde v Európe označil za "koronapsychózu".

Továrne, obchody a reštaurácie fungujú v krajine v bežnom režime, diváci hromadne zapĺňajú tribúny na športových podujatiach a veriaci kostoly.

Viac k témam: Koronavírus, prezidentské voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentské voľby v Bielorusku pandémia neohrozí, uskutočnia sa podľa plánu v lete © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.