Piatok, 27. november 2020
Zamračené  -0,7 °C
Mimoriadne správy

O vydaní zakladateľa WikiLeaks do USA rozhodne súd až v septembri, Assange zostáva vo väzení

 Webnoviny   4. máj 2020  71
O vydaní zakladateľa WikiLeaks do USA rozhodne súd až v septembri, Assange zostáva vo väzení

4.5.2020 (Webnoviny.sk) - Britský súd bude pojednávať o vydaní zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea do Spojených štátov, kde v súvislosti s činnosťou organizácie čelí obvineniam zo špionáže, až v septembri. V súčasnosti sa nachádza v londýnskej väznici.

Zástupca WikiLeaks Kristinn Hrafnsson v pondelok vo videu zverejnenom na internete povedal, že "je absolútne neakceptovateľné", aby Assange strávil za mrežami ďalšie štyri mesiace a možno aj viac. V apríli uplynul rok, čo ho zadržali na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne.

Hrafnsson potvrdil, že Assange sa nezúčastnil na pondelkovom pojednávaní prostredníctvom videa, pretože sa necíti dobre. Jeho právnici sa snažia o prepustenie klienta, pretože sa pre koronavírus boja o jeho zdravie.

Zdroj: Webnoviny.sk - O vydaní zakladateľa WikiLeaks do USA rozhodne súd až v septembri, Assange zostáva vo väzení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.