Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

Prezidenti Poľska, Litvy a Lotyšska varujú NATO pred hrozbou z Bieloruska

 Webnoviny   7. júl 2023  76  
Prezidenti Poľska, Litvy a Lotyšska varujú NATO pred hrozbou z Bieloruska

7.7.2023 (SITA.sk) - Prezidenti Litvy, Poľska a Lotyšska v liste generálnemu tajomníkovi Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) a lídrom aliancie varovali pred hrozbou, ktorú predstavujú „agresívne činy Ruska a vyvíjajúca sa situácia v Bielorusku“. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„Spolupráca medzi Ruskom a Bieloruskom zhoršila bezpečnosť regiónu a celého euroatlantického priestoru,“ vyjadrili sa podľa tlačového odboru litovského prezidenta Gitanas Nausėda, Andrzej Duda a Egils Levits. Prezidenti okrem iného poukázali na to, že Rusko využilo bieloruské územie v rámci jeho vojny na Ukrajine. Tiež tam umiestnilo taktické jadrové zbrane, čo je podľa nich eskalačný krok a „priama hrozba pre bezpečnosť našej komunity“.Viac k témam: Generálny tajomník NATO, Litovský prezident, Lotyšský prezident, Poľský prezident, ruské zasahovanie v Bielorusku, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Prezidenti Poľska, Litvy a Lotyšska varujú NATO pred hrozbou z Bieloruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.