Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  24,9 °C
Mimoriadne správy

Prezident Zelenskyj radí Rusom opustiť Krym, kým ešte funguje most (video)

 Webnoviny  27. júl 2023  170  
Prezident Zelenskyj radí Rusom opustiť Krym, kým ešte funguje most (video)

27.7.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval ruských okupantov na Kryme, aby zvážili návrat do Ruska, kým Krymský most ešte funguje. Povedal to vo svojom prejave, na ktorý sa odvoláva spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Absolvoval som niekoľko dôležitých stretnutí v súvislosti s prípravami na medzinárodné podujatia v auguste, obzvlášť Krymskú platformu. Tiež plánujeme zoznam oslobodzovacích krokov pre Krym," vyjadril sa Zelenskyj s tým, že dané kroky sú komplexné a sú bezpečnostné, ekonomické a sociálne. „Krym môžeme pomerne rýchlo začleniť do štátnej štruktúry Ukrajiny," skonštatoval prezident.

„Krym, tak ako celá Ukrajina, bude slobodný. Slobodný od všetkého ruského zla, počnúc ruskými raketami a končiac každým ruským okupantom. Rusko prehrá túto vojnu a žiadna raketa to nezachráni," vyhlásil tiež Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Krymský most spája anektovaný polostrov s ruskou pevninou. Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov sa pre televíziu CNN vyjadril, že ukrajinské sily budú pokračovať v úderoch na Krym a Krymský most, keďže je nevyhnutné narušiť ruskú logistiku. Zelenskyj zas povedal, že most je legitímny cieľ pre Ukrajinu, lebo okupanti ho používajú na prevoz zbraní.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Krym, Krymský most, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Prezident Zelenskyj radí Rusom opustiť Krym, kým ešte funguje most (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.