Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Prezident Pavel povolil desiatkam Čechov vstúpiť do ukrajinských ozbrojených síl

 Webnoviny  26. február 2024  124  
Prezident Pavel povolil desiatkam Čechov vstúpiť do ukrajinských ozbrojených síl

26.2.2024 (SITA.sk) - Český prezident Petr Pavel udelil povolenie 20 českým občanom vstúpiť do ukrajinských ozbrojených síl. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Český rozhlas.

Pavel zároveň zamietol 56 žiadosti na základe odporúčaní ministerstiev obrany a vnútra. Pavel uviedol, že dôvodom zamietnutia žiadostí o prijatie do ukrajinských ozbrojených síl je nesplnenie stanovených kritérií zo strany kandidátov.

Českí občania majú zákaz slúžiť v ozbrojených silách iných krajín, pokiaľ im to prezident oficiálne nepovolí.


Pavlov predchodca Miloš Zeman vydal od 24. februára 2022 dovedna 132 povolení pre českých občanov na vstup do ukrajinskej armády. Na začiatku rozsiahlej ruskej invázie na Ukrajinu sa české úrady rozhodli, že nebudú stíhať občanov, ktorí sa chystajú bojovať na Ukrajine proti Rusku.Viac k témam: Český prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda
Zdroj: SITA.sk - Prezident Pavel povolil desiatkam Čechov vstúpiť do ukrajinských ozbrojených síl © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.