Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Prezident Macron sľúbil Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, odsúdil aj zintenzívnenie útokov na energetickú infraštruktúru

 Webnoviny  14. máj 2024  134  
Prezident Macron sľúbil Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, odsúdil aj zintenzívnenie útokov na energetickú infraštruktúru

14.5.2024 (SITA.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok počas telefonátu so svojim ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským sľúbil, že jeho krajina „v najbližších dňoch a týždňoch pošle Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc“. Informuje o tom portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Macron počas telefonátu odsúdil „zintenzívnenie ruských útokov na Ukrajinu, predovšetkým na jej energetickú infraštruktúru“.

Zároveň opätovne potvrdil „odhodlanie Francúzska poskytnúť všetku potrebnú podporu“ Kyjevu spolu s medzinárodnými partnermi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: francúzska pomoc, Francúzsky prezident, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinská energetika, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Prezident Macron sľúbil Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, odsúdil aj zintenzívnenie útokov na energetickú infraštruktúru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.