Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Polovica ukrajinských utečencov žijúcich v Nemecku, Poľsku a Česku už neráta s návratom domov

 Webnoviny  14. máj 2024  122  
Polovica ukrajinských utečencov žijúcich v Nemecku, Poľsku a Česku už neráta s návratom domov

14.5.2024 (SITA.sk) - Polovica ukrajinských utečencov v Nemecku, Poľsku a Česku sa v prieskume Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS) vyjadrila, že ich návrat na Ukrajinu je "menej pravdepodobný".

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Z prieskumu, ktorého výsledky zverejnili v utorok, vyplýva, že 66 percent respondentov je „úplne“ alebo „skôr spokojných“ so svojím životom v Nemecku, Poľsku a Česku. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Na otázku, aké faktory by im pomohli vrátiť sa späť, respondenti najčastejšie odpovedali, že bezpečnosť a fungovanie kritickej infraštruktúry. Zároveň 26 percent oslovených uviedlo, že sa nevrátia, kým sa neskončí ruská invázia.

„Výsledky prieskumu ukazujú, že významná časť ukrajinských utečencov stráca, alebo už stratila, svoje spojenie s Ukrajinou,“ uviedol riaditeľ KISS Anton Hrušeckyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci
Zdroj: SITA.sk - Polovica ukrajinských utečencov žijúcich v Nemecku, Poľsku a Česku už neráta s návratom domov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.