Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Premiér Johnson odmietol tvrdenie, že Západ vedie zástupný konflikt s Ruskom

 Webnoviny  27. apríl 2022  114
Premiér Johnson odmietol tvrdenie, že Západ vedie zástupný konflikt s Ruskom

27.4.2022 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson povedal, že Spojené kráľovstvo nechce, aby vojna eskalovala za hranice Ukrajiny. Zároveň odmietol obvinenie Moskvy, že Západ vedie zástupný konflikt s Ruskom. Ukrajinci sú napadnutí z ruského územia a majú právo chrániť a brániť sa útokmi v Rusku, povedal Johnson v Talk TV.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktRuský minister zahraničia Sergej Lavrov obvinil NATO z toho, že svojou podporou Ukrajine „prilieva olej do ohňa“ a tiež povedal, že by sa nemala podceňovať hrozba tretej svetovej vojny. Rusko konkrétne spomenulo Spojené kráľovstvo, ktoré skritizovalo po tom, čo jeden z vládnych politikov povedal, že je legitímne, keď Ukrajina útočí na skladiská paliva v Rusku Britániou darovanými zbraňami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Je veľmi, veľmi dôležité, aby sme neprijali spôsob, ktorým sa Rusi snažia rámcovať, to čo sa deje na Ukrajine," povedal Johnson s tým, že sa to snažia prezentovať ako konflikt Ruska a Západu, ale tak to nie je.

Viac k témam: Britský premiér, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Johnson odmietol tvrdenie, že Západ vedie zástupný konflikt s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.