Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Prekážkou mieru je neochota USA uznať ruskú anexiu ukrajinských území, tvrdí Kremeľ a ostáva otvorený vyjednávaniam

 Webnoviny   2. december 2022  95  
Prekážkou mieru je neochota USA uznať ruskú anexiu ukrajinských území, tvrdí Kremeľ a ostáva otvorený vyjednávaniam

2.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin je podľa Kremľa otvorený rokovaniam o možnom urovnaní konfliktu na Ukrajine. Kremeľ však dodáva, že neochota USA uznať ruskú anexiu ukrajinských území je prekážkou pri hľadaní akéhokoľvek potenciálneho kompromisu. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Americký prezident Joe Biden vo štvrtok povedal, že je pripravený hovoriť s Putinom, ak šéf Kremľa hľadá spôsob ukončenia vojny, ale Putin to ešte nenaznačil.

Prezident Ruskej federácie vždy bol a zostáva otvorený vyjednávaniam s cieľom zabezpečiť naše záujmy,“ povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov na otázku súvisiacu s vyjadrením Bidena.

Najpreferovanejším spôsobom dosiahnutia našich záujmov sú mierové diplomatické prostriedky,“ povedal Peskov.

Putin bol, je a zostáva otvorený kontaktom a vyjednávaniam,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Rokovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Prekážkou mieru je neochota USA uznať ruskú anexiu ukrajinských území, tvrdí Kremeľ a ostáva otvorený vyjednávaniam © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.