Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  13,9 °C
Mimoriadne správy

Prečo sa Rusi vzdali snahy o obsadenie Kyjeva? Cichanovská pripísala úspech aj bieloruským sabotérom

 Webnoviny   7. máj 2022  41
Prečo sa Rusi vzdali snahy o obsadenie Kyjeva? Cichanovská pripísala úspech aj bieloruským sabotérom

7.5.2022 (Webnoviny.sk) - Sabotéri v Bielorusku zohrali významnú rolu pri donútení Ruska, aby sa vzdalo snahy obsadiť ukrajinské hlavné mesto Kyjev. Uviedla to líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská. Pre BBC povedala, že železnice zásobujúce ruské sily boli terčom 80 sabotáži.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPodľa Cichanovskej bieloruskí aktivisti zároveň Ukrajine poskytovali informácie o pohybe vojsk a o odpaľovaní rakiet. Väčšina Bielorusov, a to 86 percent, je proti vojne, dodala opozičná líderka. Cichanovská konštatovala, že osudy Ukrajiny a Bieloruska sú prepojené a ukrajinské víťazstvo by mohlo pomôcť Bielorusku zbaviť sa autoritárskej vlády Alexandra Lukašenka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Prečo sa Rusi vzdali snahy o obsadenie Kyjeva? Cichanovská pripísala úspech aj bieloruským sabotérom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.