Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Macrona inaugurovali na druhé funkčné obdobie, sľúbil kroky na zabránenie ruskej eskalácie na Ukrajine

 Webnoviny   7. máj 2022  108
Macrona inaugurovali na druhé funkčné obdobie, sľúbil kroky na zabránenie ruskej eskalácie na Ukrajine

7.5.2022 (Webnoviny.sk) - Francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v sobotu inaugurovali do úradu hlavy štátu na druhé funkčné obdobie. V prejave sľúbil podniknutie krokov na zabránenie ďalšej eskalácii ruskej vojny na Ukrajine.

Okrem toho uviedol, že sa sústredí na posilnenie postavenia Francúzska a Európy na svetovej scéne. Macrona na druhé päťročné funkčné obdobie zvolili 24. apríla v druhom kole volieb, v ktorom porazil krajne pravicovú protikandidátku Marine Le Penovú.Fotogaléria: Emmanuel Macron


Macron zároveň vyhlásil, že bude hľadať „férovú metódu" vládnutia v krajine a zmierňovania sociálneho napätia tým, že vláda a parlament budú spolupracovať s odborármi, združeniami a ďalšími predstaviteľmi politického, ekonomického, spoločenského a kultúrneho sveta.Viac k témam: Francúzsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Macrona inaugurovali na druhé funkčné obdobie, sľúbil kroky na zabránenie ruskej eskalácie na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.