Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  22 °C
Mimoriadne správy

Pre „vpád“ protikremeľských ozbrojených skupín v ruskom meste Kursk zatvorili školy

 Webnoviny  12. marec 2024  139  
Pre „vpád“ protikremeľských ozbrojených skupín v ruskom meste Kursk zatvorili školy

12.3.2024 (SITA.sk) - V ruskom meste Kursk zatvorili školy a nariadili vyučovanie online po tom, ako sa proukrajinské sily pokúsili o inváziu do Kurskej oblasti. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na miestne úrady.

Viac o téme: Vojna na UkrajineDobrovoľníci z Légie Sloboda Ruska, Ruského dobrovoľníckeho zboru a Sibírskeho práporu, ktorí bojujú na strane Ukrajiny, na svojich telegramových kanáloch v utorok oznámili, že vstúpili do ruskej pohraničnej oblasti. Moskva uviedla, že zabránila vpádu na ruské územie, spôsobila týmto skupinám značné straty a zatlačila ich späť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Hovorca Obranného spravodajstva Ukrajiny Andrij Jusov pre Ukrajinskú pravdu povedal, že légia Sloboda Ruska, Ruský dobrovoľnícky zbor a Sibírsky prápor sú jednotky pozostávajúce z občanov Ruskej federácie. „Na území Ruskej federácie konajú úplne autonómne a nezávisle," dodal.

Viac k témam: Légia sloboda Ruska, ruské územie, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský dobrovoľnícky zbor, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Pre „vpád“ protikremeľských ozbrojených skupín v ruskom meste Kursk zatvorili školy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.