Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Dosiahnutie dohody o prímerí medzi Izraelom a Hamasom je v nedohľadne, tvrdí Katar

 Webnoviny  12. marec 2024  119  
Dosiahnutie dohody o prímerí medzi Izraelom a Hamasom je v nedohľadne, tvrdí Katar

12.3.2024 (SITA.sk) - Dosiahnutie dohody o prímerí a prepustení rukojemníkov medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas stále nie je na dosah. Ako informuje spravodajský portál Sky News, uviedol to hovorca katarského ministerstva zahraničia.

Nie sme blízko k dohode o prímerí v Gaze, ale stále sa nádejame," povedal hovorca rezortu Madžíd al-Ansárí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktNevidíme, že by sa obe strany zbližovali v jazyku, ktorý by mohol vyriešiť súčasné nezhody ohľadom implementácie dohody," dodal s tým, že Katar pracuje skôr na dosiahnutí permanentného prímeria v Pásme Gazy, ako na krátkodobom prímerí.

Izrael však trvá na tom, že akékoľvek prímerie musí byť dočasné. Tiež vyhlasuje, že jeho cieľom je zničiť Hamas. Militantná skupina zas tvrdí, že prepustí viac ako 100 rukojemníkov, ktorí sú stále v Pásme Gazy, v rámci dohody, ktorá ukončí vojnu. Katar je jedným z kľúčových hráčov pri vyjednávaní medzi Izraelom a Hamasom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: izraelskí rukojemníci, Izraelsko-palestínsky konflikt, Prímerie
Zdroj: SITA.sk - Dosiahnutie dohody o prímerí medzi Izraelom a Hamasom je v nedohľadne, tvrdí Katar © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.