Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Schválenie rámca rokovaní o vstupe Ukrajiny do Únie sa môže oneskoriť, prednosť pravdepodobne dostane iná krajina

 Webnoviny  12. marec 2024  151  
Schválenie rámca rokovaní o vstupe Ukrajiny do Únie sa môže oneskoriť, prednosť pravdepodobne dostane iná krajina

12.3.2024 (SITA.sk) - Schválenie rokovacieho rámca Európskej komisie pre vstup Ukrajiny do Európskej únie sa môže oneskoriť o niekoľko mesiacov. Referuje o tom web Politico.

Európska komisia v utorok stanovila takzvané negociačné rámce pre Ukrajinu a Moldavsko, čo sú dokumenty, ktoré definujú všeobecné princípy budúcich prístupových rokovaní. Následne ich majú prerokovať a schváliť členské štáty.

„Diplomati a predstavitelia EÚ varujú, že dohoda medzi 27 európskymi hlavnými mestami, ktorá je potrebná na formálny začiatok rokovaní, sa pred júnovými európskymi voľbami pravdepodobne nedosiahne,“ uviedol web Politico.

Niektoré krajiny, vrátane Rakúska, okrem toho údajne nechcú, aby Ukrajina a Moldavsko predbehli Bosnu a Hercegovinu na ceste k vstupu do EÚ.Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024, Vstup Ukrajiny do EÚ, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Schválenie rámca rokovaní o vstupe Ukrajiny do Únie sa môže oneskoriť, prednosť pravdepodobne dostane iná krajina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.