Sobota, 16. október 2021
Slnečno  9,2 °C
Mimoriadne správy

Pre pandémiu vlani v Česku prudko klesla spotreba piva

 Webnoviny  25. apríl 2021  102
Pre pandémiu vlani v Česku prudko klesla spotreba piva

25.4.2021 (Webnoviny.sk) - Pandémia koronavírusu vážne poškodila spotrebu piva v Českej republike. Priemerná ročná spotreba piva na osobu v krajine vlani klesla o 7 litrov na 135 litrov. Bola to najnižšia úroveň od 60. rokov minulého storočia.

Informoval o tom Český zväz pivovarov. Predseda zväzu František Šámal uviedol, že takúto krízu nikdy nezažil. Natrvalo v ČR zatvorili do 500 pivární a očakáva sa, že do konca tohto roku prevádzku zatvoria ďalšie stovky.

Viac o téme: Koronavírus


Od marca minulého roka sa v Česku na niekoľko mesiacov zatvorili bary a reštaurácie. K poklesu spotreby piva prispel aj zákaz konzumácie alkoholu na verejnosti a zrušenie športových, kultúrnych a ďalších podujatí.

Celková výroba piva v krajine sa zmenšila o 6,9 percenta na 20,1 milióna hektolitrov. Export českého piva oslabil o 381-tisíc hektolitrov na približne 5 miliónov hektolitrov. Bol to prvý pokles po deviatich rokoch rastu.

Česká republika patrí v rámci Európy ku krajinám, ktoré pandémia koronavírusu postihla najviac. Krajina doteraz nahlásila viac ako 1,6 milióna prípadov ochorenia COVID-19. Infekcii koronavírusu podľahlo 28 640 ľudí.

Viac k témam: bary, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, Pandémia, pandemické opatrenia, pivo, pivovarníci, reštaurácie
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre pandémiu vlani v Česku prudko klesla spotreba piva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.