Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Japonsko zatvorilo obchodné domy aj bary, o účinnosti opatrení však pochybujú

 Webnoviny  25. apríl 2021  97
Japonsko zatvorilo obchodné domy aj bary, o účinnosti opatrení však pochybujú

25.4.2021 (Webnoviny.sk) - V Japonsku od nedele zatvorili obchodné domy, bary či divadlá v rámci núdzových opatrení zameraných na spomalenie rastu počtu infekcií koronavírusom. Reštrikcie na 17 dní vyhlásili v prefektúrach Tokio, Kjóto, Hjógo a Osaka.

Existujú však pochybnosti o účinnosti opatrení, ktoré sa sústreďujú na zatvorenie alebo obmedzenie prevádzky stravovacích zariadení a zábavných parkov, pričom vlaky a ulice sú preplnené ako kedykoľvek inokedy a školy zostávajú otvorené.

Viac o téme: Koronavírus


Japonsko v snahe zastaviť šírenie koronavírusu doteraz už trikrát vyhlásilo núdzovú situáciu. Nasadenie vakcín proti ochoreniu COVID-19 je však pomalé a zaočkované je sotva jedno percento populácie krajiny.

Japonsko totiž vyžaduje dodatočné testovanie vakcín schválených v zahraničí a zatiaľ sa v krajine používa iba očkovacia látka spoločnosti Pfizer. Ochorenie COVID-19 doteraz v Japonsku spôsobilo približne 10-tisíc úmrtí.

Viac k témam: Koronavírus, núdzové opatrenia, pandemické opatrenia, vakcína, zatvorenie obchodov
Zdroj: Webnoviny.sk - Japonsko zatvorilo obchodné domy aj bary, o účinnosti opatrení však pochybujú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.