Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Pre meškanie pomoci Ukrajine môžu mať rakety ATACMS slabší účinok, Rusi sa zrejme na ne pripravili

 Webnoviny  25. apríl 2024  86  
Pre meškanie pomoci Ukrajine môžu mať rakety ATACMS slabší účinok, Rusi sa zrejme na ne pripravili

25.4.2024 (SITA.sk) - Niekoľkomesačné meškanie americkej vojenskej pomoci Ukrajine mohlo poskytnúť ruským silám čas na oslabenie efektívnosti úderov raketami dlhého doletu ATACMS. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) vo svojej najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine.

Toto posúdenie prišlo krátko po tom, ako sa objavila správa, že Spojené štáty začali na jar tohto roku tajne dodávať Ukrajine spomínané rakety. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNovšie modely ATACMS majú maximálny dolet približne 300 kilometrov. Ukrajinské sily pravdepodobne chcú využiť nové strely na údery na ruské vojenské letiská, muničné sklady, mosty a komunikačné trasy, uviedol ISW.

„Ruské sily sa však už možno prispôsobili ... hoci zostáva nejasné, či dostatočne spevnili muničné sklady alebo ich výrazne rozptýlili,“ dodal inštitút.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: americké rakety ATACMS, Rakety dlhého doletu ATACMS, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Pre meškanie pomoci Ukrajine môžu mať rakety ATACMS slabší účinok, Rusi sa zrejme na ne pripravili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.