Pondelok, 6. apríl 2020
Polojasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Poslednou šancou na odvrátenie pohromy v Sýrii môže byť summit lídrov Turecka a Ruska

 Webnoviny   4. marec 2020  28
Poslednou šancou na odvrátenie pohromy v Sýrii môže byť summit lídrov Turecka a Ruska

4.3.2020 (Webnoviny.sk) - Vo štvrtok sa lídri Ruska a Turecka stretnú v Moskve na summite, ktorý by mohol byť poslednou šancou na dosiahnutie dohody s cieľom vyhnúť sa novej pohrome na severozápade Sýrie.

Turecko, ktoré čelí stúpajúcim stratám na strane svojej armády v sýrskom Idlibe, ako aj potenciálnej novej vlne utečencov, sa bude prostredníctvom prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana usilovať o vyjednanie prímeria. A ruský líder Vladimir Putin je ochotný vyjednávať.

S blížiacou sa novou potenciálnou migračnou krízou na európskych hraniciach sú tak všetky zraky obrátené k Moskve, kde sa obaja najsilnejší hráči v sýrskom konflikte pokúsia dospieť k ďalšej dohode. Akokoľvek však bude vyzerať, prinesie pravdepodobne len dočasné zastavenie postupu sýrskej armády. Ten predstavuje hrozbu pokračujúceho utrpenia pre tri milióny ľudí uväznených v Idlibe.

Viac k témam: prímerie
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslednou šancou na odvrátenie pohromy v Sýrii môže byť summit lídrov Turecka a Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.