Utorok, 7. apríl 2020
Jasno  4,4 °C
Mimoriadne správy

Joe Biden zvíťazil v demokratických primárkach v desiatich zo štrnástich štátov

 Webnoviny   4. marec 2020  29
Joe Biden zvíťazil v demokratických primárkach v desiatich zo štrnástich štátov

4.3.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý viceprezident Joe Biden sa po "volebnom superutorku", počas ktorého sa konali demokratické primárky súčasne v 14 amerických štátoch, dostal do vedenia v súboji o demokratickú nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Sedemdesiatsedemročný rodák zo Scrantonu v Pensylvánii zvíťazil v desiatich zo 14 štátov, keď ovládol Maine, Massachusetts, Minnesotu, Oklahomu, Arkansas, Alabamu, Tennessee, Severnú Karolínu, Virgíniu a Texas.

Štyri víťazstvá si počas superutorka na konto pripísal Bernie Sanders, ktorý získal Kaliforniu, Utah, Vermont a Colorado.

Primárky sa konali aj na nezačlenenom území Americká Samoa, kde vyhral miliardár Michael Bloomberg. Ten však zo súboja o demokratickú nomináciu do prezidentských volieb po slabom výsledku odstúpil.

Konečný víťaz demokratických primárok bude čeliť súčasnému republikánskemu šéfovi Bieleho domu Donaldovi Trumpovi. Prezidentské voľby v USA sú naplánované na 3. novembra.

Viac k témam: americký prezident, demokratické primárky, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Joe Biden zvíťazil v demokratických primárkach v desiatich zo štrnástich štátov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.