Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Poľsko žiada vydanie slovenského podnikateľa pre majetkovú a hospodárku trestnú činnosť

 Webnoviny   7. marec 2024  141  
Poľsko žiada vydanie slovenského podnikateľa pre majetkovú a hospodárku trestnú činnosť

7.3.2024 (SITA.sk) - Poľsko žiada za účelom trestného stíhania o vydanie slovenského podnikateľa Rastislava Vasilišina. Krajský súd v Bratislave za týmto účelom vo štvrtok vytýčil verejné zasadnutie.

Vydaný európsky zatykač


Krajský súd v Katoviciach totiž na neho vydal európsky zatykač. Podnikateľ, ktorého na súd priviedla eskorta, povedal, že s vydaním nesúhlasí

„Ja to politický proces v Poľsku,“ povedal Vasilišin s tým, že ide len o trestnoprávne pokračovanie jeho súdneho sporu s Daňovým úradom vo Varšave.

Obavy z vyšetrovacej väzby


Zároveň zdôraznil, že poľskí prokurátori mu už tri roky bránia v prístupe k spisu.

„Súdnemu procesu v Poľsku som sa nikdy nevyhýbal,“ doplnil s tým, že na druhej strane má obavy z nespravodlivej a nátlakovej vyšetrovacej väzby v Poľsku. Vasilišin je známy písaním o ekonomických témach vo viacerých médiách.


Rastislav Vasilišin je podľa medializovaného životopisu zakladateľ a CEO spoločnosti Virtuse Exchange. Vyštudoval na PACE University v New Yorku a má 25 rokov skúseností na finančných trhoch.

V USA pracoval pre Mitsui a Joseph Stevens Investments, na Slovensku pre Across, Slavia Capital a J&T. Založil a riadil Virtuse Group, jednu z najväčších firiem na svete v oblasti obchodovania s emisnými povolenkami.

„V súčasnosti sa zaoberá problematikou financií s dôrazom na nový trend prepájania tradičného ,starého' sveta financií s novou rýchlorastúcou oblasťou digitálnych aktív,“ uvádza sa v životopise.Viac k témam: Európsky zatykač, Podnikateľ, Súdy, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk - Poľsko žiada vydanie slovenského podnikateľa pre majetkovú a hospodárku trestnú činnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.