Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Poľsko bude presviedčať USA o nutnosti podpory Ukrajiny
Webnoviny 2. marec 2025 378
2.3.2025 (SITA.sk) - Poľsko by mohlo využiť svoje priateľské vzťahy s Washingtonom, aby presvedčilo Spojené štáty o nutnosti väčšej podpory Ukrajiny, povedal v nedeľu poľský premiér Donald Tusk. Vyjadril sa tak pred rozhovormi s európskymi spojencami a ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Londýne.
Tusk označil postoj USA k Ukrajine za „dilemu“ a povedal, že „túto dilemu musíme prekonať". Podľa Tuska by Poľsko malo byť vypočuté vďaka jeho vysokým výdavkom na obranu a „veľmi dobrým vzťahom s Američanmi“.
Talianska premiérka Giorgia Meloniová po príchode na krízové rokovania v britskej metropole vyhlásila, že je „veľmi, veľmi dôležité" vyhnúť sa „riziku, že sa Západ rozdelí". „Myslím si, že Spojené kráľovstvo a Taliansko môžu zohrať dôležitú úlohu pri budovaní mostov," povedala Meloniová, keď sa stretla s britským premiérom Keirom Starmerom.
Viac k témam: Európski lídri, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Poľsko bude presviedčať USA o nutnosti podpory Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Posun zahraničnej politiky USA je podľa Kremľa vo veľkej miere v súlade s víziou RuskaNasledujúci článok
Litva investuje 20 miliónov eur do ukrajinského obranného priemyslu
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO