Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  3 °C
Mimoriadne správy

Poľskí sudcovia a prokurátori čelia disciplinárnym postihom, kritizovali zmeny v súdnictve

 Webnoviny   1. marec 2020  22
Poľskí sudcovia a prokurátori čelia disciplinárnym postihom, kritizovali zmeny v súdnictve

1.3.2020 (Webnoviny.sk) - Združenie poľských sudcov v sobotu zverejnilo správu, v ktorej menuje desiatky sudcov a prokurátorov čeliacich represáliám a disciplinárnym postihom za to, že kritizovali alebo spochybňovali zmeny v súdnictve z dielne pravicovej vlády.

V 200-stranovej správe združenia Iustitia spomínajú sudcov a prokurátorov, ktorých si predvolali disciplinárne komisie, preložili ich na nižšie súdy alebo im odobrali prípady.

Postihy nasledovali po tom, ako sa vyjadrili proti reorganizácii súdnictva alebo vydali rozhodnutia, ktoré sa nezhodovali s vládnymi postupmi. Iustitia združuje asi štyritisíc z 10-tisíc poľských sudcov.

Viac k témam: represálie, súd, sudcovia, súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľskí sudcovia a prokurátori čelia disciplinárnym postihom, kritizovali zmeny v súdnictve © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.