Pondelok, 15. december 2025
Mimoriadne správy
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
- Streľba na pláži Bondi v Sydney si vyžiadala desať mŕtvych – VIDEO, FOTO
Biden vyhral demokratické primárky v Južnej Karolíne, v boji o nomináciu naďalej vedie Sanders
1.3.2020 (Webnoviny.sk) - V primárkach Demokratickej strany v americkom štáte Južná Karolína vyhral niekdajší viceprezident Joe Biden. Druhá priečka patrí Berniemu Sandersovi, ktorý naďalej vedie v boji o demokratickú nomináciu do novembrových prezidentských volieb.
Biden získal 48,4 % hlasov, Sanders 19,9 % a tretí skončil miliardár Tom Steyer so ziskom 11,3 %, čo bol jeho najlepší výsledok v primárkach, no rozhodol sa z kampane odstúpiť. V boji o nomináciu tak zostalo sedem kandidátov.
Pre 77-ročného Bidena je to vôbec prvé víťazstvo v primárkach, pričom prezidentským kandidátom je už tretí raz. Podľa agentúry AP mu k nemu pomohla najmä podpora Afroameričanov.
Súboj o to, kto vyzve súčasného prezidenta Donalda Trumpa bude pokračovať 3. marca takzvaným "volebným superutorkom", keď sa uskutočnia primárky v 14 štátoch.
Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a agentúry AP.
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden vyhral demokratické primárky v Južnej Karolíne, v boji o nomináciu naďalej vedie Sanders © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch
Britská ekonomika sa v októbri nečakane zmenšila