Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Podnestersko tvrdí, že na vojenskú jednotku blízko ukrajinských hraníc zaútočil dron. Rusko obvinenia poprelo (video)

 Webnoviny   6. apríl 2024  92  
Podnestersko tvrdí, že na vojenskú jednotku blízko ukrajinských hraníc zaútočil dron. Rusko obvinenia poprelo (video)

6.4.2024 (SITA.sk) - Bezpečnostné služby v moldavskom odštiepeneckom regióne Podnestersko podporovanom Ruskom v piatok oznámili, že na vojenskú jednotku blízko hraníc s Ukrajinou zaútočilo bezpilotné lietadlo.

Údajný útok spôsobil menšie škody na radarovej stanici, no zaobišiel sa bez obetí. K incidentu došlo v oblasti mesta Rabnita, asi šesť kilometrov od ukrajinských hraníc. Podnesterskí predstavitelia neuviedli, kto podľa nich stojí za údajným útokom.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMoldavské úrady odpovedali vyhlásením, že incident zapadá do „vzorca provokácií“ v Podnestersku, ktorých cieľom je „podnecovať paniku a napätie“ a udržiavať pozornosť v regióne.

Moldavsko, podobne ako Ukrajina, je kandidátom na členstvo v Európskej únii a opakovane obvinilo Rusko z vedenia „hybridnej vojny“ proti krajine, zasahovania do miestnych volieb a vedenia rozsiahlych dezinformačných kampaní s cieľom zvrhnúť vládu a vykoľajiť jej cestu k plnému členstvu v EÚ. Rusko tieto obvinenia poprelo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Podnestersko, ruské zasahovanie v Moldavsku, rusko-ukrajinský konflikt, útok dronom
Zdroj: SITA.sk - Podnestersko tvrdí, že na vojenskú jednotku blízko ukrajinských hraníc zaútočil dron. Rusko obvinenia poprelo (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.