Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Podarilo sa zmobilizovať viac mužov ako sme chceli, Putin je nadšený a hovorí o príleve dobrovoľníkov

 Webnoviny   4. november 2022  51
Podarilo sa zmobilizovať viac mužov ako sme chceli, Putin je nadšený a hovorí o príleve dobrovoľníkov

4.11.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko údajne zmobilizovalo o 18-tisíc vojakov viac, ako bol 300-tisícový cieľ stanovený pre „čiastočnú mobilizáciu“ do bojov na Ukrajine. V piatok to podľa spravodajského portálu CNN povedal ruský vodca Vladimir Putin.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Od septembrového vydania dekrétu, ktorého cieľom bolo posilniť ruské jednotky, v krajine zmobilizovali 318-tisíc mužov a 49-tisíc z nich je už v bojovej zóne, uviedol ďalej Putin. Vyšší počet zmobilizovaných pritom pripísal „prílevu dobrovoľníkov“. „Už máme 318-tisíc. Prečo 318-tisíc? Pretože dobrovoľníci prichádzajú. Počet dobrovoľníkov neklesá,“ skonštatoval ruský líder.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Minister obrany Sergej Šojgu už pred týždňom oznámil Putinovi, že „čiastočná mobilizácia“ dosiahla svoj cieľ 300-tisíc mobilizovaných občanov a je dokončená. Vodcovi tiež oznámil, že zo zmobilizovaných ľudí je v konfliktnej zóne už 82-tisíc brancov a ďalších 218-tisíc ešte absolvuje výcvik.

Ruský rezort obrany následne v pondelok oznámil, že prerušil všetky aktivity súvisiace s čiastočnou mobilizáciou, vrátane doručovania povolávacích rozkazov.

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Podarilo sa zmobilizovať viac mužov ako sme chceli, Putin je nadšený a hovorí o príleve dobrovoľníkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.