Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Pobrežie Čile zasiahlo silné zemetrasenie, bolo ho cítiť až v hlavnom meste

 Webnoviny   1. september 2020  148
Pobrežie Čile zasiahlo silné zemetrasenie, bolo ho cítiť až v hlavnom meste

1.9.2020 (Webnoviny.sk) - V noci z pondelka na utorok zasiahlo severné pobrežie Čile silné zemetrasenie, ktorého predbežné magnitúdo stanovili na 6,8, uviedla Geologická služba Spojených štátov (USGS). Zemetrasenie udrelo krátko po polnoci miestneho času, pričom vychádzalo z hĺbky 35 kilometrov a malo epicentrum 78 kilometrov severovýchodne od mesta Vallenar.

O niekoľko minút neskôr ho nasledovalo ďalšie zemetrasenie s predbežným magnitúdom 6,3.

Zemetrasenie bolo cítiť až ďaleko na juhu v hlavnom meste Santiago, no i 1 330 kilometrov severne v Antofagaste. Zatiaľ z oblasti nehlásia žiadne obete ani škody a podľa čilského námorníctva nehrozia ani vlny cunami. Podľa miestnych rozhlasových staníc sa v dôsledku otrasov uvoľnili balvany, ktoré popadali z kopcov. Na krátko tiež vypli elektrinu.Viac k témam: zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Pobrežie Čile zasiahlo silné zemetrasenie, bolo ho cítiť až v hlavnom meste © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.