Streda, 28. júl 2021
Prevažne slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Slovákov s rezervovaným pobytom pustia do Maďarska, musia však splniť dôležitú podmienku

 Webnoviny   1. september 2020  143
Slovákov s rezervovaným pobytom pustia do Maďarska, musia však splniť dôležitú podmienku

1.9.2020 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia Českej republiky, Poľska a Slovenska budú môcť vstúpiť na územie Maďarska aj po tom, ako v utorok zatvorilo svoje hranice. Budú sa však musieť preukázať negatívnym testom na koronavírus.

Na sociálnej sieti Facebook to oznámil maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó s tým, že sa to týka ľudí, ktorí si tam rezervovali pobyty.

"Česi, Poliaci a Slováci, ktorí si predtým rezervovali ubytovanie v Maďarsku môžu prísť s negatívnym testom, nie starším ako päť dní," vysvetlil šéf maďarskej diplomacie. V prípade Maďarov, ktorí si už skôr zarezervovali ubytovanie v niektorej z krajín Vyšehradskej štvorky (V4), im podľa ministra stačí, ak budú mať negatívny test po návrate domov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovákov s rezervovaným pobytom pustia do Maďarska, musia však splniť dôležitú podmienku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.