Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Pobaltské krajiny odsudzujú zámer Kremľa. Chce uskutočniť voľby ruského prezidenta na okupovaných územiach Ukrajiny

 Webnoviny  19. február 2024  157  
Pobaltské krajiny odsudzujú zámer Kremľa. Chce uskutočniť voľby ruského prezidenta na okupovaných územiach Ukrajiny

19.2.2024 (SITA.sk) - Ministri zahraničných vecí Lotyšska, Litvy a Estónska odsudzujú zámer Kremľa uskutočniť voľby ruského prezidenta aj na okupovaných ukrajinských územiach. Krišjānis Kariņš, Gabrielius Landsbergis a Margus Tsahkna zverejnili vyhlásenie, v ktorom uviedli, že konanie volieb na okupovaných teritóriách Ukrajiny bude hrubým porušením ukrajinskej suverenity a medzinárodného práva. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Neuznávame a neuznáme konanie takýchto volieb alebo ich výsledky na ukrajinských územiach dočasne okupovaných a nezákonne anektovaných Ruskom," uvádza sa vo vyhlásení šéfov diplomacie pobaltských krajín.

„Nadchádzajúce prezidentské "voľby" v Rusku nebudú ani slobodné ani spravodlivé. V prostredí totálneho potláčania opozície a nezávislých médií, s nedostatkom dôveryhodných alternatívnych kandidátov a bez medzinárodného monitorovania bude týmto voľbám chýbať akákoľvek demokratická legitimita," dodáva vyhlásenie ministrov zahraničia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: okupované územia Ukrajiny, ruské prezidentské voľby, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Pobaltské krajiny odsudzujú zámer Kremľa. Chce uskutočniť voľby ruského prezidenta na okupovaných územiach Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.