Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Telo zosnulého Navaľného nevydajú ešte 14 dní. Dôvodom je podľa hovorkyne Jarmyšovej „akési chemické vyšetrovanie“

 Webnoviny  19. február 2024  174  
Telo zosnulého Navaľného nevydajú ešte 14 dní. Dôvodom je podľa hovorkyne Jarmyšovej „akési chemické vyšetrovanie“

19.2.2024 (SITA.sk) - Telo zosnulého lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného nevydajú ešte ďalších 14 dní. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti X to uviedla jeho hovorkyňa Kira Jarmyšová, informuje spravodajský portál Sky News.

„Vyšetrovatelia povedali právnikom a Alexejovej matke, že im nedajú telo. Telo bude pod akýmsi 'chemickým vyšetrovaním' ďalších 14 dní,“ napísala Jarmyšová.

 Jarmyšovej oznámenie prišlo po tom, čo Navaľného manželka Julia vyhlásila, že ho otrávili nervovoparalytickou látkou novičok. Zároveň obvinila ruské úrady z toho, že skrývajú telo jej manžela a čakajú na to, než z neho zmiznú stopy po tejto látke.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ľudia vzdávajú úctu opozičnému politikovi Navaľnému (fotografie)Ruská väzenská služba minulý týždeň informovala, že 47-ročný Alexej Navaľnyj, ktorého väznili v arktickej väzenskej kolónii, zomrel v piatok po tom, ako sa po prechádzke cítil zle a takmer okamžite stratil vedomie, pričom sa ho nepodarilo oživiť. Navaľného matka ani jeho právnik zatiaľ nemali možnosť vidieť telo.Viac k témam: Ruská opozícia
Zdroj: SITA.sk - Telo zosnulého Navaľného nevydajú ešte 14 dní. Dôvodom je podľa hovorkyne Jarmyšovej „akési chemické vyšetrovanie“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.