Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Pelosiová ocenila odvahu ukrajinského ľudu a sľúbila pokračovanie americkej podpory

 Webnoviny   1. máj 2022  74
Pelosiová ocenila odvahu ukrajinského ľudu a sľúbila pokračovanie americkej podpory

1.5.2022 (Webnoviny.sk) - Šéfka Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiová ocenila odvahu ukrajinského ľudu a sľúbila pokračovanie americkej podpory s cieľom pomôcť Ukrajine poraziť Rusko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Vyjadrila sa takto v nedeľu na tlačovej konferencii v Poľsku po tom, ako na čele delegácie Kongresu navštívila Kyjiv, aby posúdila potreby Ukrajiny v nasledujúcej fáze vojny.

Pelosiová a ďalší americkí zákonodarcovia sa v sobotu na tri hodiny stretli s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a jeho poprednými poradcami. „Musíme zabezpečiť, aby Ukrajinci mali to, čo potrebujú pre víťazstvo," povedal člen Snemovne reprezentantov Jason Crow.

Za posledné dva mesiace sme boli svedkami ich urputnosti, ich veľkej hrdosti, ich schopnosti bojovať a ich schopnosti zvíťaziť, ak budú mať podporu," dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kongres USA, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk - Pelosiová ocenila odvahu ukrajinského ľudu a sľúbila pokračovanie americkej podpory © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.