Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Po zvýšení poplatkov pre lode sa príjmy Suezského prieplavu dostali na rekordnú úroveň
1.5.2022 (Webnoviny.sk) - Aprílové príjmy Suezského prieplavu medziročne stúpli o 13,9 percenta a dosiahli rekordnú mesačnú úroveň 629 miliónov dolárov. Bezprecedentný objem príjmov nasledoval po marcovom zvýšení poplatkov pre lode prechádzajúce po tejto vodnej ceste.
Úrad Suezského prieplavu vo vyhlásení, ktoré zverejnil v nedeľu, uviedol, že minulý mesiac cez prieplav prešlo 1 929 plavidiel, pričom v rovnakom mesiaci pred rokom to bolo 1 814 lodí.
Cez Suezský prieplav prechádza zhruba 10 percent globálneho obchodu, vrátane 7 percent celosvetového obchodu s ropou. Prieplav, ktorý otvorili v roku 1869, je významným zdrojom devízových príjmov Egypta. Vlaňajšie príjmy Suezského prieplavu v objeme 6,3 miliardy dolárov boli najvyššími celoročnými príjmami v jeho histórii.
Viac k témam: Obchod, Rekord, Suezsky prieplav, zvýšenie cien
Zdroj: Webnoviny.sk - Po zvýšení poplatkov pre lode sa príjmy Suezského prieplavu dostali na rekordnú úroveň © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová