Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Pápež František sa modlil za koniec pandémie, smútil nad trápením mnohých ľudí

 Webnoviny   2. máj 2021  109
Pápež František sa modlil za koniec pandémie, smútil nad trápením mnohých ľudí

2.5.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František sa v rámci sobotňajšej špeciálnej bohoslužby v Bazilike svätého Petra modlil za koniec pandémie a návrat toho, čo nazval „horizont nádeje“. Vyslovil vieru, že vedci dokážu prísť na to, ako zdolať koronavírus.

Pontifik rozprával potichu a smútil nad tým, ako „pandémia spôsobila trápenie, zmätok a plač u mnohých ľudí, ktorí prišli o svojich blízkych a niekedy boli pochovaní spôsobom zraňujúcim dušu“.

Viac o téme: Koronavírus


Počas bohoslužby sa František modlil za zdravotníckych pracovníkov v prvej línii a tiež za vedcov, aby „našli správne riešenia na prekonanie tohto vírusu“. Požiadal tiež svetových politických lídrov, aby prostriedky na zbrojenie radšej použili na výskum „s cieľom zabrániť podobným katastrofám v budúcnosti“.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František sa modlil za koniec pandémie, smútil nad trápením mnohých ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.