Sobota, 16. október 2021
Slnečno  8,5 °C
Mimoriadne správy

Polícia v Bruseli rozohnala nelegálnu párty, zatkla viac ako 100 ľudí (video)

 Webnoviny   2. máj 2021  122
Polícia v Bruseli rozohnala nelegálnu párty, zatkla viac ako 100 ľudí (video)

2.5.2021 (Webnoviny.sk) - Niekoľko tisíc ľudí sa v sobotu zhromaždilo na ilegálnej párty v parku v belgickom Bruseli na protest proti pandemickým obmedzeniam. Policajné zložky museli na rozohnanie davu použiť vodné delo a slzný plyn. Ako v nedeľu informovali úrady, dovedna zatkli 132 ľudí.

V belgickej metropole to bolo už druhé podobné zhromaždenie v priebehu ostatného mesiaca. Väčšinou mladí ľudia nerešpektovali apely vlády a bruselskej radnice týkajúce sa nosenia rúšok a spoločenských rozostupov.

Viac o téme: Koronavírus


Polícia dostala upozornenie o chystanej udalosti krátko pred jej začiatkom. Keď sa na nej začali schádzať väčšie davy osôb, vypukli strety s políciou. Po zrážkach bolo zranených asi 15 ľudí z radov protestujúcich i polície.

V Belgicku stále platia prísne pravidla zakazujúce veľké zhromaždenia. Bruselská prokuratúra v súvislosti s ilegálnym večierkom varovala ľudí, že v parku budú rozmiestnení príslušníci polície a každý, kto poruší obmedzenia, bude čeliť trestnému stíhaniu.Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia v Bruseli rozohnala nelegálnu párty, zatkla viac ako 100 ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.