Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Pád obytnej budovy v meste Surfside na Floride má už 94 obetí, stále je nezvestných dvadsaťdva osôb

 Webnoviny  12. júl 2021  129
Pád obytnej budovy v meste Surfside na Floride má už 94 obetí, stále je nezvestných dvadsaťdva osôb

12.7.2021 (Webnoviny.sk) - Počet mŕtvych po páde obytnej budovy vo floridskom Surfside sa zvýšil na 94. Ďalších 22 osôb je stále nezvestných. Hlavná predstaviteľka okresu Miami-Dade Daniella Levine Cava uviedla, že dosiaľ identifikovali 83 obetí, ale „proces identifikácie sa postupne komplikuje“.

Starosta Surfside Charles Burkett uviedol, že úrady sa rozhodli zvýšiť bezpečnosť okolo hromady trosiek. Povolený vstup bude mať iba oprávnený personál.

Úrady chcú zabezpečiť, aby pátracie tímy mohli bez problémov pokračovať v uchovávaní osobných predmetov nájdených v troskách a na mieste nedochádzalo k žiadnej kriminalite.

Úrady už informovali, že neexistuje možnosť nájsť niekoho nažive. Sú však pod tlakom pozostalých, ktorí chcú pochovať svojich príbuzných.

Časť 12-podlažného bytového domu Champlain Towers South sa zrútila 24. júna, neskôr zdemolovali aj jej zvyšok.

Viac k témam: pád budovy
Zdroj: Webnoviny.sk - Pád obytnej budovy v meste Surfside na Floride má už 94 obetí, stále je nezvestných dvadsaťdva osôb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.