Sobota, 16. október 2021
Slnečno  8,5 °C
Mimoriadne správy

Anglicko postupuje v súlade s pôvodným plánom a k 19. júlu zruší všetky pandemické opatrenia

 Webnoviny  12. júl 2021  66
Anglicko postupuje v súlade s pôvodným plánom a k 19. júlu zruší všetky pandemické opatrenia

12.7.2021 (Webnoviny.sk) - Anglicko v súlade s pôvodným plánom k 19. júlu zruší všetky zostávajúce pandemické opatrenia. V pondelok to potvrdil minister zdravotníctva Sajid Javid. „Podmienky pre návrat k normálnemu životu sú splnené,“ povedal Javid poslancom parlamentu v Londýne.

Ako dodal, počty nových infekcií takzvaným delta variantom vírusu budú pravdepodobne stúpať, vláda však neočakáva nezvládnuteľný tlak na zdravotníctvo. Podrobnosti k plánu uvolnenia má zverejniť neskôr počas dňa premiér Boris Johnson.

Ohlásený ústup od pandemických reštrikcií sa zatiaľ týka iba Anglicka. Škótsko, Wales a Severné Írsko si určujú svoje pandemické pravidlá.

Škótska vláda pripúšťa, že možno bude vyžadovať nosenie rúšok za určitých podmienok aj po 9. auguste, keď by mali v krajine uvoľniť posledné obmedzenia.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Anglicko postupuje v súlade s pôvodným plánom a k 19. júlu zruší všetky pandemické opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.