Utorok, 19. október 2021
Prevažne slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Viaceré španielske regióny sa vracajú k zákazom vychádzania, koronavírus sa šíri hlavne medzi mladými

 Webnoviny  13. júl 2021  88
Viaceré španielske regióny sa vracajú k zákazom vychádzania, koronavírus sa šíri hlavne medzi mladými

13.7.2021 (Webnoviny.sk) - Krátko po začiatku letnej dovolenkovej sezóny sa niektoré španielske regióny vracajú k zákazom vychádzania. Obmedzením socializácie a nočného života chcú zabrániť nárastu prípadov ochorenia COVID-19, ktoré sa v ostatnom období značne rozšírilo predovšetkým v Katalánsku a regióne okolo Valencie.

Stopka pre interiéry barov a reštaurácií


Obe oblasti na pobreží Stredozemného mora sa preto rozhodli obmedziť spoločenské zhromaždenia na maximálne 10 osôb. Zároveň obmedzili akékoľvek aktivity v neskorých nočných hodinách.

Viac o téme: Koronavírus


V severnej provincii Astúria zasa v pondelok zakázali interiérovú činnosť v baroch a reštauráciách. Na druhej strane, súd v Aragónsku v pondelok zamietol požiadavku na zatvorenie nočných klubov.

Nárast úmrtnosti zatiaľ nezaznamenali


Ako uviedol Fernando Simón, ktorý v Španielsku koordinuje mimoriadne situácie v zdravotníctve, počet prípadov koronavírusu medzi ľuďmi do 30 rokov je momentálne trikrát vyšší ako priemer.

Uviedol, že hoci mladší pacienti zvyčajne nepotrebujú intenzívnu starostlivosť, vysoký počet prípadov do 30 rokov pomaly zvyšuje mieru hospitalizácií.

„Nárast úmrtnosti zatiaľ nezaznamenávame. A dúfame, že to tak ani nebude,“ povedal novinárom. Španielsko dosiaľ úplne zaočkovalo viac ako 21 miliónov ľudí, čo je asi 46 percent celkovej populácie, ale iba približne 600-tisíc z nich má menej ako 30 rokov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk - Viaceré španielske regióny sa vracajú k zákazom vychádzania, koronavírus sa šíri hlavne medzi mladými © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.