Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Orbán čaká na príchod ukrajinskej delegácie do Budapešti, je pripravený rokovať o ďalšej vojenskej pomoci

 Webnoviny  26. október 2023  87  
Orbán čaká na príchod ukrajinskej delegácie do Budapešti, je pripravený rokovať o ďalšej vojenskej pomoci

26.10.2023 (SITA.sk) - Maďarský premiér Viktor Orbán chce, aby do Budapešti prišla ukrajinská delegácia, predtým ako Európska únia rozhodne o ďalšej vojenskej pomoci z Európskeho mierového nástroja. Informuje o tom portál Európska pravda.

Pred stretnutím európskych lídrov v Bruseli sa predsedu maďarskej vlády spýtali, čo treba očakávať ohľadom pomoci Ukrajine v hodnote 500 miliónov eur z Európskeho mierového nástroja, ktorého pridelenie blokuje maďarské veto.

Viac o téme: Vojna na UkrajineČakáme na príchod ukrajinskej delegácie do Budapešti na rokovanie o tom. Sme otvorení a pripravení rokovať," povedal Orbán.

Šéf európskej diplomacie Josep Borrell v pondelok po stretnutí unijných ministrov zahraničia potvrdil, že nepadlo rozhodnutie o pridelení danej tranže pomoci. Borrell dodal, že ministri diskutovali aj o schválení samostatného multimiliardového programu na financovanie vojenskej pomoci Ukrajine v rámci Európskeho mierového nástroja, no čakajú na politické usmernenie zo zasadnutia Európskej rady, ktoré sa koná tento týždeň.

Viac k témam: Európsky mierový nástroj, Maďarský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Summit Európskej únie, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Orbán čaká na príchod ukrajinskej delegácie do Budapešti, je pripravený rokovať o ďalšej vojenskej pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.