Piatok, 12. júl 2024
Dážď  19,3 °C
Mimoriadne správy

Odrazenie útokov cez Dnipro a udržanie pozícií v Chersonskej oblasti je pre Rusko kľúčové, dochádza k zintenzívneniu bojov

 Webnoviny  31. október 2023  236  
Odrazenie útokov cez Dnipro a udržanie pozícií v Chersonskej oblasti je pre Rusko kľúčové, dochádza k zintenzívneniu bojov

31.10.2023 (SITA.sk) - Je takmer isté, že odrazenie ukrajinských útokov cez rieku Dnipro a udržanie si územia v okupovanej Chersonskej oblasti zostáva pre Rusko vysokou prioritou.

Ruské zoskupenie síl


Vo svojom pravidelnom spravodajskom hlásení o vojne na Ukrajine to konštatuje britské ministerstvo obrany. Informuje o tom britský denník The Guardian.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRezort uvádza, že zástupca veliteľa ruských síl na Ukrajine generálplukovník Michail Teplinskij pravdepodobne osobne prevzal velenie nad ruským zoskupením síl Dnipro a nahradil generálplukovníka Olega Makareviča. Tieto sily sú zodpovedné za okupované územia v Chersonskej oblasti.

Rieka Dnipro


A to vrátane východného brehu rieky Dnipro. V danej oblasti sa v ostatných týždňoch zintenzívnili boje, keďže ukrajinské sily chcú zbaviť Rusov kontroly nad východným brehom Dnipra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

„Teplinského si ruský generálny štáb pravdepodobne veľmi váži a má skúsenosti s velením operácií v tejto oblasti. Bol dôstojníkom v teréne, ktorý mal na starosti relatívne úspešné stiahnutie sa Ruska zo západného brehu Dnipra v novembri 2022,“ uvádza britské ministerstvo s tým, že vymenovanie Teplinského pravdepodobne naznačuje zvýšený tlak na ruské sily brániace oblasť.

Viac k témam: Chersonská oblasť, Dnipro, okupované územia Ukrajiny, ruské sily, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Odrazenie útokov cez Dnipro a udržanie pozícií v Chersonskej oblasti je pre Rusko kľúčové, dochádza k zintenzívneniu bojov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.