Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Od začiatku ruskej invázie ozbrojené sily Ukrajiny zostrelili už viac ako 2-tisíc rakiet

 Webnoviny  25. marec 2024  101  
Od začiatku ruskej invázie ozbrojené sily Ukrajiny zostrelili už viac ako 2-tisíc rakiet

25.3.2024 (SITA.sk) - Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu ozbrojené sily krajiny zostrelili už viac viac ako 2-tisíc rakiet. Ako referuje web Kyiv Independent, v pondelok to uviedlo ukrajinské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Je to výsledok titánskej práce ukrajinských vzdušných obrancov. Tisíce životov zachránili moderné systémy protivzdušnej obrany, ktoré poskytli naši partneri,” napísalo ministerstvo na mikroblogovacej sieti X.

Ukrajinskí predstavitelia však stále naliehajú na západných spojencov, aby Kyjevu poskytli viac zbraní vrátane systémov protivzdušnej obrany a rakiet, na ochranu ukrajinských miest pred pravidelnými útokmi. Moskva totiž od začiatku vojny proti Ukrajine, ktorú odštartovala vo februári roku 2022, odpálila už viac ako 8-tisíc rakiet.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Protivzdušná obrana, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Od začiatku ruskej invázie ozbrojené sily Ukrajiny zostrelili už viac ako 2-tisíc rakiet © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.