Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Očakáva sa schválenie americkej vojenskej pomoci Ukrajine, hlasovať o tom bude Snemovňa reprezentantov

 Webnoviny  15. apríl 2024  93  
Očakáva sa schválenie americkej vojenskej pomoci Ukrajine, hlasovať o tom bude Snemovňa reprezentantov

15.4.2024 (SITA.sk) - Republikánsky kongresman Mike Turner očakáva, že Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu tento týždeň podporí návrh zákona o vojenskej pomoci Ukrajine a Izraelu. Turner to povedal v rozhovore pre televíznu stanicu NBC News.

Na otázku moderátorky, či očakáva tento týždeň hlasovanie o návrhu zákona, Turner odpovedal „áno“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


A očakávam, že to prejde... Všetci chápu, že toto je kritický moment, keď sa Rusko začína presadzovať, Ukrajina začína strácať schopnosť brániť sa. Spojené štáty musia vykročiť vpred a poskytnúť Ukrajine zbrane, ktoré potrebuje, a myslím si, že tento týždeň uvidíme v Snemovni reprezentantov prevažnú podporu pre túto tému,“ vyhlásil Turner.

Kým v americkom Senáte hlasovanie prešlo bez výraznejších problémov, na schválenie v Snemovni reprezentantov sa ešte stále čaká.

Balík za viac ako 95 miliárd dolárov by poskytol pomoc Ukrajine, Izraelu, americkým partnerom v indicko-tichomorskom regióne aj humanitárnu pomoc Palestínčanom v Pásme Gazy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Americký senát, Humanitárna pomoc, Pásmo Gazy, Snemovňa reprezentantov USA, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Očakáva sa schválenie americkej vojenskej pomoci Ukrajine, hlasovať o tom bude Snemovňa reprezentantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.