Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Obyvatelia východnej Ukrajiny sa majú evakuovať čím skôr, vyzýva ich ukrajinská vicepremiérka

 Webnoviny   6. apríl 2022  97
Obyvatelia východnej Ukrajiny sa majú evakuovať čím skôr, vyzýva ich ukrajinská vicepremiérka

6.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková vyzvala obyvateľov rozsiahlych oblastí východnej Ukrajiny, aby sa evakuovali, kým to je možné.

Podpredsedníčka vlády uviedla, že vojenskí predstavitelia Charkivskej, Doneckej a Luhanskej oblasti žiadajú miestnych obyvateľov, aby sa snažili odísť. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ak ľudia neodídu, podľa vicepremiérky sa onedlho môžu ocitnúť v paľbe a v ohrození života. „Nie je nič, čo proti tomu môžu urobiť, a my im nebudeme môcť pomôcť," dodala Vereščuková.

Rusko tvrdí, že svoje vojenské operácie sústredí na región Donbasu, ktorý sa skladá z Doneckej a Luhanskej oblasti. Charkiv, ktorý je druhým najväčším ukrajinským mestom, leží blízko ruských hraníc a ruská armáda na mesto útočí už od začiatku vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Evakuácia, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk - Obyvatelia východnej Ukrajiny sa majú evakuovať čím skôr, vyzýva ich ukrajinská vicepremiérka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.