Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Abramoviča začínajú dobiehať sankcie, žiada známych o pôžičku

 Webnoviny   6. apríl 2022  100
Abramoviča začínajú dobiehať sankcie, žiada známych o pôžičku

6.4.2022 (Webnoviny.sk) - Na ruského oligarchu Romana Abramoviča, zdá sa, začínajú doliehať sankcie uložené z dôvodu invázie Ruska na Ukrajinu. Ako referuje web denníka Marca s odvolaním sa na britský The Sun, Abramovič sa obracia na bohatých priateľov v nádeji, že mu budú môcť požičať peniaze.

Abramovičov majetok sa odhaduje na 5,5 miliardy libier. Podľa The Sun má týždenné náklady vo výške 600-tisíc libier, z ktorých musí platiť svojich zamestnancov, no pod vplyvom sankcií už nemá prístup k žiadnym peniazom. Požiadal preto viacero známych o pôžičky vo výške asi milión libier. Údajne sa zatiaľ nenašiel nikto, kto by bol ochotný mu požičať.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Abramovič vehementne poprel, že by mal blízko k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, hoci toto tvrdenie potom „podkopala“ skutočnosť, že bol súčasťou ukrajinsko-ruských mierových rozhovorov v tureckom Istanbule.

(1 EUR = 0,83473 GBP)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Pôžička, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Abramoviča začínajú dobiehať sankcie, žiada známych o pôžičku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.