Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Obvinenia Ukrajiny z teroristického útoku vykresľujú Putina ako slabocha, ktorý nedokáže ochrániť Rusov

 Webnoviny  26. marec 2024  90  
Obvinenia Ukrajiny z teroristického útoku vykresľujú Putina ako slabocha, ktorý nedokáže ochrániť Rusov

26.3.2024 (SITA.sk) - Teroristický útok Islamského štátu na koncertnú sieň v Krasnogorsku na okraji Moskvy, pri ktorom zahynulo 137 ľudí, predstavuje pozoruhodné zlyhanie ruských spravodajských služieb a orgánov činných v trestnom konaní.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUviedli to analytici z Inštitútu pre štúdium vojny (ISW). Podľa vojenských analytikov dostupné dôkazy z otvorených zdrojov nenaznačujú žiadnu sofistikovanejšiu konšpiračnú teóriu v rámci Ruska alebo proti nemu.

A skutočnosť, že predstavitelia Kremľa a ruskí ultranacionalisti obviňujú z útoku spáchaného Islamským štátom susednú Ukrajinu, môže ohroziť vnútornú bezpečnosť Ruska a nepriamo vykresliť Putina ako slabocha, ktorý nedokáže ochrániť obyvateľstvo svojej krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

ISW sa domnieva, že Kremeľ a jeho ultranacionalistickí hlásne trúby úplne ignorujú jasnú hrozbu, ktorú operácie Islamského štátu v Rusku predstavujú pre vnútornú bezpečnosť a jeho civilné obyvateľstvo. Namiesto toho uprednostňujú falošné obvinenia Ukrajiny z účasti na útoku, aby podporili svoju propagandu v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Viac k témam: Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, streľba v Moskve, Teroristický útok, Teroristický útok v Moskve
Zdroj: SITA.sk - Obvinenia Ukrajiny z teroristického útoku vykresľujú Putina ako slabocha, ktorý nedokáže ochrániť Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.