Streda, 12. august 2020
Slnečno  25,4 °C
Mimoriadne správy

Objavili možné trosky zo strateného vojenského lietadla C-130 Hercules

 Webnoviny  12. december 2019  61
Objavili možné trosky zo strateného vojenského lietadla C-130 Hercules

12.12.2019 (Webnoviny.sk) - Vo vodách medzi Južnou Amerikou a Antarktídou objavili trosky, ktoré by mohli pochádzať zo strateného čilského vojenského lietadla s 38 ľuďmi na palube. Informovali o tom v stredu čilské vzdušné sily.

Trosky pôjdu na analýzu


Materiál, ktorý by mohol pochádzať z palivovej nádrže, našli zhruba 30 kilometrov od miesta, kde sa s lietadlom prerušil kontakt.

Trosky pôjdu teraz na analýzu, aby sa zistilo, či sa zhodujú so zmiznutým strojom. Tento proces by mohol trvať približne dva dni, priblížil generál vzdušných síl Eduardo Mosqueira.

Na palube bolo 38 ľudí


Lietadlo z roku 1978 vzlietlo v pondelok popoludní z Punta Arenas. Obaja jeho piloti mali bohaté skúsenosti, no nevyslali núdzový signál.

Na palube stroja C-130 Hercules sa nachádzalo 17 členov posádky a 21 pasažierov vrátane troch civilistov. Podľa armády bolo lietadlo v dobrom stave a túto cestu podstupovalo každý mesiac.

Do pátrania po stratenom lietadle sa medzičasom zapojili aj Uruguaj, Argentína, Brazília a Spojené štáty americké.

Zdroj: Webnoviny.sk - Objavili možné trosky zo strateného vojenského lietadla C-130 Hercules © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie článku

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.