Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Objavili možné trosky zo strateného vojenského lietadla C-130 Hercules
12.12.2019 (Webnoviny.sk) - Vo vodách medzi Južnou Amerikou a Antarktídou objavili trosky, ktoré by mohli pochádzať zo strateného čilského vojenského lietadla s 38 ľuďmi na palube. Informovali o tom v stredu čilské vzdušné sily.
Trosky pôjdu na analýzu
Materiál, ktorý by mohol pochádzať z palivovej nádrže, našli zhruba 30 kilometrov od miesta, kde sa s lietadlom prerušil kontakt.
Trosky pôjdu teraz na analýzu, aby sa zistilo, či sa zhodujú so zmiznutým strojom. Tento proces by mohol trvať približne dva dni, priblížil generál vzdušných síl Eduardo Mosqueira.
Na palube bolo 38 ľudí
Lietadlo z roku 1978 vzlietlo v pondelok popoludní z Punta Arenas. Obaja jeho piloti mali bohaté skúsenosti, no nevyslali núdzový signál.
Na palube stroja C-130 Hercules sa nachádzalo 17 členov posádky a 21 pasažierov vrátane troch civilistov. Podľa armády bolo lietadlo v dobrom stave a túto cestu podstupovalo každý mesiac.
Do pátrania po stratenom lietadle sa medzičasom zapojili aj Uruguaj, Argentína, Brazília a Spojené štáty americké.
Zdroj: Webnoviny.sk - Objavili možné trosky zo strateného vojenského lietadla C-130 Hercules © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini