Štvrtok, 9. júl 2020
Oblačno  12,3 °C
Mimoriadne správy

Briti si volia poslancov dolnej komory parlamentu, konajú sa predčasné voľby

 Webnoviny  12. december 2019  62
Briti si volia poslancov dolnej komory parlamentu, konajú sa predčasné voľby

12.12.2019 (Webnoviny.sk) - Vo Veľkej Británii sa vo štvrtok konajú predčasné parlamentné voľby, v poradí už tretie za menej než päť rokov. Hlasovanie, organizované v decembri prvýkrát za posledných takmer sto rokov, nasleduje po voľbách z rokov 2015 a 2017.

Volebné stanice v 650 volebných obvodoch v Anglicku, Walese, Škótsku a Severnom Írsku otvoria o 07:00 miestneho času (08:00 SEČ) a zatvoria o 22:00 (23:00 SEČ).

Sčítavanie hlasov bude nasledovať okamžite po zatvorení volebných miestností a väčšina výsledkov by mala byť známa v piatok v skorých ranných hodinách. Občania vyberajú všetkých 650 poslancov dolnej komory parlamentu. Cieľom predčasných volieb je prelomiť politický pat týkajúci sa brexitu.

Viac k témam: Brexit, parlamentné voľby vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk - Briti si volia poslancov dolnej komory parlamentu, konajú sa predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.