Piatok, 7. august 2020
Slnečno  24,7 °C
Mimoriadne správy

Polícia plánuje vyzdvihnúť telá obetí výbuchu sopky White Island, hrozí riziko ďalšej erupcie

 Webnoviny  12. december 2019  59
Polícia plánuje vyzdvihnúť telá obetí výbuchu sopky White Island, hrozí riziko ďalšej erupcie

12.12.2019 (Webnoviny.sk) - Novozélandská polícia plánuje v piatok vyzdvihnúť telá obetí vulkanickej erupcie z malého ostrova White Island, a to aj napriek riziku ďalšieho výbuchu. Predpokladá sa, že na ostrove sa stále nachádza osem tiel. Pondelňajšia erupcia pripravila o život aj osem ďalších už potvrdených obetí a mnohým osobám spôsobila zranenia. Viacerí stále ležia s ťažkými popáleninami v nemocnici.

Austrálčania tvorili najväčšiu skupinu zo 47 ľudí, ktorí sa v čase výbuchu nachádzali na White Islande. Deviati ďalší pochádzali zo Spojených štátov, piati z Nového Zélandu, štyria z Nemecka, dvaja z Číny, dvaja z Veľkej Británie a jeden z Malajzie. Austrálsky premiér Scott Morrison oznámil, že medzi mŕtvymi je pravdepodobne až desať Austrálčanov.

White Island leží približne 50 kilometrov od pobrežia novozélandského Severného ostrova a je obľúbeným cieľom turistov. Vulkanológovia vo štvrtok varovali, že ďalšiu erupciu na ostrove počas najbližších 24 hodín nemožno vylúčiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch sopky White Island na Novom Zélande (fotografie)

Viac k témam: obete, sopka White Island
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia plánuje vyzdvihnúť telá obetí výbuchu sopky White Island, hrozí riziko ďalšej erupcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.