Nedeľa, 9. august 2020
Slnečno  16,6 °C
Mimoriadne správy

Obetí po zemetrasení na Filipínach pribúda, záchranné tímy prehľadávajú trosky (video)

 Webnoviny  16. december 2019  56
Obetí po zemetrasení na Filipínach pribúda, záchranné tímy prehľadávajú trosky (video)

16.12.2019 (Webnoviny.sk) - Záchranári vytiahli v pondelok dve telá z trosiek trojposchodovej budovy, ktorá sa zrútila počas silného nedeľného zemetrasenia na juhu Filipín a pokúšajú sa nájsť ďalších najmenej sedem ľudí, ktorí sú stále zasypaní.

Zasahujú aj vojaci


Na záchrannej operácii v meste Padada v provincii Davao del Sur sa podieľajú vojaci, policajti, hasiči i dobrovoľníci. S pomocou detektorov už lokalizovali aj tretie telo, zatiaľ ho však nedokázali vytiahnuť.

Najmenej päť ľudí podľa úradov neprežilo zemetrasenie s magnitúdou 6,9, ktoré v nedeľu zasiahlo Padadu a ďalšie mestá v regióne. Ten v uplynulých mesiacoch postihli už tri zemetrasenia s tragickými následkami.

Dieťa zavalila stena


Okrem troch spomínaných obetí zomrelo aj jedno dieťa, ktoré zavalila stena a jedna žena po sedemdesiatke počas otrasov podľahla infarktu.

Celkovo 84 osôb tiež utrpelo zranenia. Padada a štyri ďalšie mestá sú aj v pondelok ešte bez elektriny a v širšom okolí epicentra zrušili tiež školské vyučovanie, aby školy najprv preskúmali statici.Viac k témam: zemetrasenie, zemetrasenie na Filípinach
Zdroj: Webnoviny.sk - Obetí po zemetrasení na Filipínach pribúda, záchranné tímy prehľadávajú trosky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.