Piatok, 7. august 2020
Slnečno  24,7 °C
Mimoriadne správy

Američania odmietli akceptovať koncoročné severokórejské ultimátum v jadrových rokovaniach

 Webnoviny  16. december 2019  56
Američania odmietli akceptovať koncoročné severokórejské ultimátum v jadrových rokovaniach

16.12.2019 (Webnoviny.sk) - Washington nebude akceptovať koncoročné ultimátum stanovené Severnou Kóreou na uskutočnenie ústupkov vo viaznucich jadrových rokovaniach. Vláda zároveň vyzvala Pchjongjang, aby sa okamžite vrátil k rokovaciemu stolu.

“V tomto prípade, budem úplne jasný: Spojené štáty nemajú žiadny hraničný termín,” povedal v pondelok novinárom Stephen Biegun, osobitný vyslanec USA pre Severnú Kóreu.  “Nechajte ma hovoriť priamo s našimi partnermi v Severnej Kórei. Je načase, aby sme si robili našu prácu," uviedol.

Ostáva však nejasné, či sa Severná Kórea bude snažiť o odstránenie vzájomných nezhôd týkajúcich sa spôsobov, ako dosiahnuť denuklearizáciu. V piatok uskutočnil Pchjongjang ďalší test vo svojom stredisku, z ktorého odpaľuje rakety dlhého doletu. Následne oznámil, že šlo o "kľúčový test", ktorý ešte viac posilní ich "schopnosť spoľahlivého strategického jadrového zastrašovania".

Viac k témam: americký prezident, balistické rakety, jadrové zbrane, raketové testy, severokórejský vodca
Zdroj: Webnoviny.sk - Američania odmietli akceptovať koncoročné severokórejské ultimátum v jadrových rokovaniach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.