Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Američania odmietli akceptovať koncoročné severokórejské ultimátum v jadrových rokovaniach
16.12.2019 (Webnoviny.sk) - Washington nebude akceptovať koncoročné ultimátum stanovené Severnou Kóreou na uskutočnenie ústupkov vo viaznucich jadrových rokovaniach. Vláda zároveň vyzvala Pchjongjang, aby sa okamžite vrátil k rokovaciemu stolu.
“V tomto prípade, budem úplne jasný: Spojené štáty nemajú žiadny hraničný termín,” povedal v pondelok novinárom Stephen Biegun, osobitný vyslanec USA pre Severnú Kóreu. “Nechajte ma hovoriť priamo s našimi partnermi v Severnej Kórei. Je načase, aby sme si robili našu prácu," uviedol.
Ostáva však nejasné, či sa Severná Kórea bude snažiť o odstránenie vzájomných nezhôd týkajúcich sa spôsobov, ako dosiahnuť denuklearizáciu. V piatok uskutočnil Pchjongjang ďalší test vo svojom stredisku, z ktorého odpaľuje rakety dlhého doletu. Následne oznámil, že šlo o "kľúčový test", ktorý ešte viac posilní ich "schopnosť spoľahlivého strategického jadrového zastrašovania".
Viac k témam: americký prezident, balistické rakety, jadrové zbrane, raketové testy, severokórejský vodca
Zdroj: Webnoviny.sk - Američania odmietli akceptovať koncoročné severokórejské ultimátum v jadrových rokovaniach © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
EY posilňuje svoju pozíciu na trhu akvizíciou spoločnosti ORIWIN, s.r.o.