Streda, 12. august 2020
Jasno  16,7 °C
Mimoriadne správy

Polícia v Indonézii zatkla pašerákov, v škatuliach našli levíčatá aj mláďa leoparda (video)

 Webnoviny  16. december 2019  56
Polícia v Indonézii zatkla pašerákov, v škatuliach našli levíčatá aj mláďa leoparda (video)

16.12.2019 (Webnoviny.sk) - Indonézska polícia cez víkend zatkla dvoch mužov podozrivých z toho, že sú súčasťou zločineckej skupiny, ktorá pytliači a obchoduje s ohrozenými druhmi zvierat. Dokonca pri ich zadržaní zhabala niekoľko levíčat, leopardie mláďa a desiatky korytnačiek.

Našli aj mláďa leoparda


Jedného z podozrivých, ktorého identifikovali len ako Yatna, zatkli v sobotu v meste Pekanbaru. Ako uviedol Andri Sudarmadi, hlavný detektív polície v provincii Riau, kde sa mesto nachádza, stalo sa tak po tom, čo v prístave vyzdvihol z motorového člna podozrivé škatule. Polícia následne v niektorých škatuliach v jeho dodávke objavila štyri malé levy, jedno mláďa leoparda a 58 korytnačiek.

Podľa Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES) patria dané korytnačky a leopard medzi kriticky ohrozené živočíchy, levíčatá medzi ohrozené.

Yatnovo zatknutie viedlo políciu k zadržianiu spomínaného druhého človeka, ktorého identifikovali len iniciálami IS. Tento podozrivý údajne plánoval divé zvieratá predať obchodníkovi na ostrove Jáva, vysvetlil Sudarmadi.

Hrozí im väzenie


Podľa detektíva sú muži údajne členmi medzinárodného syndikátu obchodujúceho v tejto oblasti a zvieratá kúpili od pašeráka v Malajzii.

Podozriví policajtom prezradili, že každé mláďa má na čiernom trhu hodnotu 32-tisíc dolárov (v prepočte 28 600 eur) a korytnačky po 1 200 dolárov (vyše 1000 eur) za kus.

V prípade odsúdenia čelí dvojica za pokus o pašovanie divých zvierat až piatim rokom odňatia slobody a pokutám vo výške 7 000 dolárov (6 200 eur).Viac k témam: pašeráci
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia v Indonézii zatkla pašerákov, v škatuliach našli levíčatá aj mláďa leoparda (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.