Utorok, 26. máj 2026
Mimoriadne správy
- Havana obvinila Kallasovú z dvojakého metra pri kritike režimu
- Česká polícia zadržala ruského metropolitu Ilariona pre podozrenie z drogového deliktu
- Top foto dňa (25. máj 2026): Politické dianie v SR, vysoké teploty v Indii a oprava Mosta SNP
- Moskva vyzvala všetkých cudzincov vrátane diplomatov, aby urýchlene opustili Kyjev
- Trump tlačí arabské krajiny k uznaniu Izraela v rámci dohody s Iránom
Obama sa telefonicky rozlúčil s kancelárkou Merkelovou
Webnoviny 20. január 2017 469
Telefonát Baracka Obamu s kancelárkou Angelou Merkelovou bol jeho posledným z pozície prezidenta USA s iným zahraničným lídrom.
WAHINGTON 20. januára (WebNoviny.sk) - Dosluhujúci americký prezident Barack Obama a jeho manželka Michelle vo štvrtok spoločne telefonovali s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a jej manželom Joachimom Sauerom. Dvojici poďakovali za osobné priateľstvo.Biely dom uviedol, že išlo o posledný telefonát Obamu z pozície prezidenta s iným zahraničným lídrom. "Prezident a kancelárka sa zhodli na tom, že úzka spolupráca Washingtonu s Berlínom a tiež Spojených štátov s Európou je potrebná na zabezpečenie silného transatlantického puta a pravidiel založených na medzinárodnom poriadku, ako aj na obranu hodnôt, ktoré prispeli k ľudskému pokroku v našich krajinách aj na celom svete," priblížil obsah telefonátu hovorca Bieleho domu Josh Earnest.
Aký bude svet po nástupe Trumpa? Tri scenáre podľa expertov
Obama ďalej Merkelovej poďakoval za jej pevné vedenie Nemecka. Dodal tiež, že po ôsmich rokoch vzájomnej spolupráce bolo vhodné, aby svoj posledný telefonát z úradu absolvoval práve s ňou.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V hoteli, ktorý zasiahla lavína, našli osem živých ľudíNasledujúci článok
Soros označil Trumpa za podvodníka a možného diktátora
Inklúzia na pracovisku prináša výsledky, zamestnávatelia čoraz viac otvárajú dvere hendikepovaným
Rodičia na materskej by si mohli privyrobiť výhodnejšie, SNS navrhuje veľkú zmenu pri práci na dohodu
Minister Tomáš prehovoril o dôchodkových prognózach. Ak niečo chýba, teraz sa to dohľadá